Proje Hakkında

“Tarih Yazan Çocuklar” projesi ile Karatay Belediyesi olarak evlatlarımızın öncü değerlerimizle tanışmalarını, her biri kendi dönemlerinde tüm insanlığa dokunmuş bilim insanlarımızın hayatlarını kendilerine rol model edinmelerini ve başarının uzak bir hedef olmadığını hissetmelerini amaçlıyoruz.

Bu projemiz çocuklarımız kadar ailelerini de kapsamaktadır. Evlatlarımızla birlikte bilim alanında değer üretmiş örnek şahsiyetlerimizi evlerimizde işleyerek çocuklarımızın üretken olma, bilime yönelme ve araştırma duygularına katkı sağlayabiliriz.

Bu kapsamda ilk etapta bilim alanında değer üretmiş olan Akşemseddin, Ali Kuşçu, Aziz Sancar, El Cezeri, Fuat Sezgin, Hezarfen Ahmed Çelebi, İbn-i Sina, Kaşgarlı Mahmud, Oktay Sinanoğlu ve Piri Reis’i anlatan kitaplarımızı ve videolarımızı hazırladık. Çocuklarımızın kolayca anlayıp kavrayabileceği bir yöntem ile hazırlanan çalışmalarımızı, duyuracağımız kayıt ekranından başvurusunu gerçekleştiren ilçemizdeki tüm ilkokul öğrencilerimize ulaştıracağız. Burada Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile işbirliği içerisinde olarak öğrencilerimizle birlikte velilerimizin de bu setleri okumalarını ve evlatlarına anlatmalarını hedefliyoruz.

Tarih Yazan Çocuklar Karatay'da

Hakkında

60

Okul

Projeye dahil olan okul sayısı

15.000

Öğrenci

Projeden faydalanan öğrenci sayısı

150.000

Kitap

Dağıtılan kitap sayısı